Star Wars The Rise of Skywalker gişede önceki filmleri geçemedi!

Star Wars The Rise of Skywalker meraklı bekleşin ardından nihayet gösterime girdi. Serinin 9. filmi olan yapım, aldığı olumsuz yorumlara rağmen gişede şaşırttı. Bakalım Star Wars The Rise of Skywalker ön gösterim hasılatı ne kadar?

Giriş Tarihi: 23.12.2019 11:51

Star Wars The Rise of Skywalker gişede önceki filmleri geçemedi!

Bilim kurgu film denilince akla gelen ilk yapımlardan olan Star Wars efsanesi 9. filmi ile vizyonda. Yeni üçlemenin son filmi olan The Rise of Skywalker'da, karanlığın ve aydınlığın savaşını seyretmeye devam ediyoruz.

Öncü ve orijinal üçlemeye kıyasla pek beğenilmeyen yeni üçleme serisindeki filmlerin sonuncu olan The Rise of Skywalker'in ön gösterim gişesi ise şaşırttı. Aldığı olumsuz yorumlara rağmen 40 milyon dolar kazanan yapım, önceki filmlerin gerisinde kalarak, gelmiş geçmiş en iyi 5. ön gösterim hasılatı yapmış oluyor.

Diğer taraftan yeni film her ne kadar ön gösterimde 40 milyon dolarda kalsa da hafta sonundaki toplam gişesinin 200 milyon doları bulması bekleniyor. Bu da filmi, gelmiş geçmiş en iyi gişe hasılatlarından birisi olmaya aday gösteriyor.

Son olarak ön izlenme gecesi hasılatlarındaki listeye de bir göz atalım. Listenin zirvesinde 60 milyon dolarla Avengers Endgame yer alıyor. Ardından 57 milyon dolarla Star Wars The Force Awakens gelirken 45 milyon dolarla diğer bir Star Wars filmi olan The Last Jedi onu takip ediyor.

Dördüncü sırada Harry Potter Deathly Hallows 2, 44 milyon dolarla yer alırken beşinci sıraya ise 40 milyon dolarla The Rise of Skywalker yerleşiyor.

*2015 yılında gösterime giren The Force Awakens 57, 2017 yılında gösterime giren The Last Jedi ise 45 milyon dolar ön gösterim hasılatı elde etmişti. 40 milyon dolarda kalan yeni film, bu iki filmin gerisinde ama hafta sonu toplam gişesinin 200 milyon doları bulması bekleniyor. Bu da yine gelmiş geçmiş listelerde üst sıralarda yer alması anlamına geliyor.

Ön izleme gecesi rakamlarına göre, gelmiş geçmiş en çok ön izleme geliri elde eden beş film ise şöyle;

Avengers: Endgame - 60 milyon dolar
Star Wars: The Force Awakens - 57 milyon dolar
Star Wars: The Last Jedi - 45 milyon dolar
Harry Potter: Deathly Hallows 2 - 44 milyon dolar
Star Wars: The Rise of Skywalker - 40 milyon dolar

BİZE ULAŞIN