İlk Fransız Bond Kızı Claudine Auger hayatını kaybetti

Bond Serisinin 'Thunderball' filminde Sean Connery ile birlikte ilk Fransız Bond kızını canlandıran Fransız aktris Claudine Auger hayatını kaybetti.

Giriş Tarihi: 20.12.2019 10:47

Haber: Damla Yüce

'Thunderball'da Sean Connery ile birlikte ilk Fransız Bond kızını canlandıran ve uluslararası üne erişen Fransız aktris Claudine Auger, 78 yaşında hayatını kaybetti.

Time Art ajansının duyurduğu habere göre, ünlü aktris Perşembe günü Paris'te hayata gözlerini yumdu.

1941 Nisan'ında Paris'te doğan Auger, kariyerine mankenlik yaparak başladı ve 1958 Miss World yarışmasında ikinci oldu.

Diğer taraftan oyunculuk dersleri alıyordu, 1962 Üç Silahşörler filmi "The Iron Mask" de dahil olmak üzere Fransa'da aktris olarak yavaş yavaş ün kazanması için küçük sinema projelerinde yer alıyordu.Ama adını ilk kez Fransız "Bond Kızı" olarak Thunderball filmi ile duyurdu.

Film fragmanında Auger "Genç. Güzel. Tutsak. Tehlikeli olabilir" olarak tanıtıldı. Filmde "Domino" karakterini canlandırdı, Bahamalar'da kurulan Bond serisinin dördüncüsünde deniz kenarında çekilen sahneler ve bikini vücudu ile daha da ünlendi.


Sean Connery ve Fransız aktris Claudine Auger, 1965'te Paris'teki bir otelde gazetecilerin sorularını yanıtlarken

1965 tarihli bir televizyon röportajında, 007 Bond filminde başrol oynamak ile Moliere(Fransız oyun yazarı) oynamanın aynı şey olduğunu söyledi.

1960'lardan sonra, Auger oyunculuk kariyerine Fransız ekranlarında devam etti.


Claudine Auger, 2009'da 62'inci Cannes Film Festivali'nde boy gösterdiğinde yılların ne kadar acımasız olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Güzel oyuncu 2019 Aralık ayında Paris'te hayata gözlerini yumdu.

BİZE ULAŞIN