Chris Rock, Oscar'dan Sonraki İlk Stand-Up Şovunda Ayakta Alkışlandı

Hayranlar gerçekten Chris Rock'tan haber almak istiyorlar, o kadar ki, Oscar tokatının ardından ilk stand-up gösterisinin biletleri tükendi ve Çarşamba günü sahneye geldiğinde seyirci onu ayakta alkışladı.

Giriş Tarihi: 01.04.2022 11:09 Güncelleme Tarihi: 01.04.2022 11:10

Komedyen, Boston Wilbur Tiyatrosu'ndaki heyecanlı kalabalığı görünce haykırdı; "Oha, tamam!" Yaklaşık 1.000 kişilik bir seyirciden gelen ayakta alkışlama, yaklaşık iki dakika boyunca devam etti, ta ki Rock gülerek "Yo, gösteriyi ben yapayım!" diyene kadar devam etti.

"Hafta sonun nasıldı?" dedi yıldız, kalabalığa göz kırparak başladı. "Olanlarla ilgili bir yorum yok, bu yüzden bunu duyduysanız, bu hafta sonundan önce yazdığım bir şovum var. Hâlâ olanları işliyorum. Yani, bir noktada ben' Bu saçmalık hakkında konuşacağım ve ciddi ve komik olacak." dedi.

Kalabalık yüksek sesle güldü ve tezahürat yaptı ve gösterinin sosyal medyada paylaşılan ses kaydına göre bir katılımcı "F... Will Smith!" diye bağırdı. Chris Rock görmezden geldi.

Chris Rock geçtiğimiz haftasonu düzenlenen Oscar ödül töreninde Will Smith'in eşi Jada Pinkett Smith'e karşı "G.I. Jane" şakası yapmıştı. Will Smith de sahneye çıkarak Chris Rock'ı tokatlamıştı. Komedyen, Will Smith'in sahneye çıkıp ona tokat attığı Oscar olayı hakkında gözle görülür şekilde sessiz kaldı.

Smith, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü kabul konuşması sırasında ve ardından Instagram'da paylaştığı bir açıklamada özellikle Rock'tan yaptıkları için özür diledi. Eşi Pinkett Smith de görünüşe göre olayla ilgili sessizliğini Instagram'da paylaştığı "Bu iyileşme mevsimi ve ben bunun için buradayım" yazan bir alıntıyla bozdu.

Ayrıca, ödül törenindeki ve Hollywood'daki herkes tokatla ilgili görüş bildirdi ve birçoğu Kral Richard yıldızının şiddet eylemini kınadı. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi bile yaptığı açıklamada, Smith'i Oscar'lardan uzaklaştırmayı hatta ihraç etmeyi düşündüğünü söyledi ve saldırının ardından törenden ayrılmasının istendiğini ancak reddettiğini açıkladı.

Yine de Rock, oyuncuya karşı suçlamada bulunmamaya karar verdi ve en azından şimdilik bunu koruyor.

BİZE ULAŞIN