Defender House ile Heyecan Verici Deneyimler

7-10 Mart tarihlerinde Defender House etkinliği, benzersiz deneyimleri ile misafirleriyle buluştu.

Giriş Tarihi: 01.04.2024 13:55 Güncelleme Tarihi: 02.04.2024 09:33

Defender'ın köklü mirası ve maceracı kimliğinden ilhamla misafirlerine birer günlük, kişiselleştirilmiş deneyimler sunan Defender House Etkinliği, 7-10 Mart tarihleri arasında gerçekleşti. Defender'ın Türkiye distribütörlüğünü üstelenen Borusan Otomotiv, unutulmaz bir gün yaşatmak üzere, heyecan verici bir sürüş deneyimi ile katılımcıların sınırlarını zorlarken içsel potansiyellerini keşfetmeleri için de eşsiz deneyimler sundu.

Defender House etkinliği, dört gün boyunca gastronomi, Wim Hof metodu ile içsel potansiyelin keşfetme, pratik düğüm atölyesi, off-road ve on-road sürüş deneyimleri ile katılımcılarına özel dakikalar yaşattı.

BOM Akademi eğitmenleri tarafından yapılan sürüş brifingi ile başlayan etkinlik, Defender Experience konvoy sürüşü ile devam etti. Defender House'a varıldıktan sonra misafirlere özel hazırlanan çeşitli deneyimlerle gün devam etti. Dünyaca ünlü Hollandalı ekstrem sporcu Wim Hof'un geliştirdiği Wim Hof Metodu, Türkiye'nin ilk ve tek akredite eğitmeni Doruk Taraktaş'ın rehberliğinde nefes teknikleri, hazırlık meditasyonu ve soğuk su terapisi gibi deneyimlerle misafirleriyle buluştu. Doruk Taraktaş Wim Hof deneyiminden şöyle bahsetti:

"Sandığımızdan çok daha büyük bir güce sahibiz, nefes ve soğuk su ile bunu ortaya çıkarıp gerçek potansiyelimizi yaşayabiliriz. Wim Hof nefesi ile stres dolu hayatlarımızda, kendimizle, içimizdeki o coşkulu ve güçlü çocukla kopan bağımızı tekrar kuruyoruz. Soğuk su çalışması ile ise 'yapamam, yapılamaz' zihin yapısından 'yapabilirim' zihin yapısına geçerek, her türlü zorluğun içinde de çok güçlü olabileceğimizi deneyimleyerek özgürlüğümüzle yeniden buluşuyoruz."

Ayrıca günlük hayattan denizcilik, dağcılık, balıkçılık, off-road gibi birçok alanda kullanılabilecek temel düğüm tekniklerini katılımcılara aktaran ve doğada yaşam, yön bulma gibi önemli ve pratik bilgilerin aktarıldığı deneyimler de katılımcılarla paylaşıldı.

Defender House, misafirlerin yeni deneyimlere ve macera dolu anlara sahip olmalarına olanak tanıyan ve misafirlerin kendilerini evlerinde hissetmelerini hedefleyen bir yaklaşım ile hazırlandı. Öğle yemeği ise, taze ve mevsim ürünlerini içeren bir lezzet şöleni sunarak katılımcılara unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşattı.

Defender eşliğinde gerçekleşen konvoy sürüşü ile misafirler doğada olmanın tadını çıkartırken Defender'ın üstün teknolojilerini deneyimleme fırsatı da buldu. Sürüş deneyimi ardından, misafirler Defender House'a geri dönerek günün öne çıkan anılarını paylaştılar. Defender House'un eşsiz deneyimi, şehre dönüşle son buldu.

BİZE ULAŞIN