Brezilya'da

Türkiye'nin Sao Paulo Kültür ve Turizm Müşavirliğinin Brezilya Kültür Bakanlığı iş birliğiyle Sao Paulo'da düzenlediği festival yoğun ilgi gördü.

Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde düzenlenen başladı.

Türkiye'nin Sao Paulo Kültür ve Turizm Müşavirliğinin Brezilya Kültür Bakanlığı kuruluşu Cinemateca Brasileira iş birliğinde düzenlediği festival kapsamında Cinemateca sinema salonunda 15 Nisan'a kadar yedi Türk filmi gösterilecek.

"Selvi Boylum, Al Yazmalım" filmiyle açılışı yapılan Türk Filmleri Festivali'nde "Kelebeğin Rüyası, Bir Zamanlar Anadolu'da, Bal, Mavi Bisiklet, Pandora'nın Kutusu ve Nadide Hayat" filmleri ikişer kez Brezilyalı sinemaseverlerle buluşacak.

ARA GÜLER FOTOĞRAF SERGİSİ
Türk Filmleri Festivali boyunca, Cinemateca sinema salonunda Ara Güler fotoğraflarından oluşan sergi de ziyaret edilebilecek.

Fotoğraf sergisi, festivalin açılışına gelen Brezilyalıların yoğun ilgisi ve beğenisini kazandı.

GARİP AY'DAN CANLI EBRU PERFORMANSI
Türk el sanatlarının Brezilyalılara tanıtılması amacıyla Sao Paulo'daki Türk Filmleri Festivali'nin açılışında ebru sanatçısı Garip Ay canlı performans sergiledi.

Brezilyalı konuklar ebru performansı karşısında hayranlıklarını gizleyemediler.

Festival açılışında konuşan Sao Paulo Kültür ve Turizm Müşaviri Ahmet Çanga, Brezilya ile Türkiye arasındaki kültürel ilişkilerin geliştirilmesi için film festivali düzenlediklerini belirterek, "Gayet güzel bir ilgi var. İki hafta boyunca Türk filmleri bu festival kapsamında gösterilecek." dedi.

Brezilyalıların Türk el sanatlarını tanıması amacıyla sinemadan sonra ebru gösterisi düzenlediklerini ifade eden Çanga, "O da çok yoğun ilgi görüyor. Brezilyalıların müthiş bir ilgisi var ebru sanatına karşı." diye konuştu.

BİZE ULAŞIN