Twitter'a 'geri al' seçeneği geliyor

Twitter'ın yeni bir özelliği test ettiği ortaya çıktı. Twitter'ın tweet gönderildikten sonra bir süreliğine kullanıcıya 'undo' yani geri al seçeneği sunmayı planladığı tespit edildi.

Giriş Tarihi: 09.03.2021 12:28

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter yeni bir özelliği test ediyor.

'Göndermeyi Geri Al' düğmesi, diğer kullanıcılar görmeden önce yazım hataları içeren bir tweet'i geri alması için bir pencere sağlayacak. Ancak bu, kullanıcıların yıllardır talep ettiği 'Düzenle' düğmesine yalnızca bir alternatif. Kullanıcılar uzun süredir tweetlerine bir "düzenle" seçeneği gelsin istiyor. Ancak uygulama tarafında bu yönde bir aksiyon yok. CEO Jack Dorsey, Twitter'ın 2023'te toplam yıllık gelirini ikiye katlamayı ve 7,5 milyar doların üzerine çıkarmayı hedeflediğini söyledi.

Birçok platformda yeni özellikleri tespit eden Jane Manchun Wong tarafından fark edilen özelliğin ne zaman yayına sokulacağı bilinmiyor.

Sızan görüntüye göre Twitter, paylaşım tuşuna bastıktan sonra birkaç saniyeliğine içeriği beklemeye alıyor.

Bu süre içerisinde kullanıcı paylaşımda bir hata fark ederse, undo tuşuna basarak gerekli düzeltmeleri yapabiliyor. Böylece kullanıcı tweet'i silip, tekrar paylaşmak zorunluluğundan kurtulmuş oluyor.

Eğer geri almak için belirlenen sürede hiçbir şey yapılmazsa tweet atılmış oluyor.

Twitter'ın bu özelliği ne zaman yayına alacağı belli değil. Ancak Twitter kullanıcılarının uzun süredir beklendiği özellik ise tweet üzerinde düzeltme yapmak.

Paylaşıldıktan sonra etkileşim alan bazı tweetlerde hata fark ediliyor. Kullanıcılar bu durumlarda tweeti silmek durumunda kalabiliyor. Silinen tweet nedeniyle var olan etkileşimler de gitmiş oluyor.

Şirket düzeltme için henüz bir açıklamada bulunmadı.

BİZE ULAŞIN