iOS 14.5 Yepyeni Emojilerle Geliyor

iOS 14.5'in yeni geliştirici beta sürümü, kullanıcıların hizmetine sunulacak yeni emojileri göstermeye başladı. Bu emojilere baktığımızda, kullanıcıların yeni sürümle çok sayıda yeni emojiyi kullanacaklarını görüyoruz. Şırınga ve kulaklık emojileri ile yeni versiyonlarıyla kullanıcılara sunulacak.

Giriş Tarihi: 17.02.2021 13:37

iOS 14.5 beta 2 güncellemesi daha yeni yayımlandı. Geliştiriciler için gelen güncelleme, daha önce de söylediğimiz gibi 'gizliliğe' odaklanıyor. Buna ek olarak PlayStation 5 ve Xbox Series X gibi oyun konsollarının kollarını iPhone ve iPad ile uyumlu hale getiriyor. Bunlara ek olarak yeni güncelleme ile emojiler de güncelleniyor.

Emojipedia tarafından yayımlanan ve iOS 14.5 ile kullanıcılara sunulacak bazı emojiler belli oldu. 217 yeni ve güncellenmiş karakterin listesini çıkartan Emojipedia, her yıl emojilerin nasıl 'görüneceğini' ortaya çıkartıyor.

Apple'ın yeni kulaklığını emojilerine getiriyor

Emoji güncellemelerinde genellikle yeni ten renkleri geliyorken aynı zamanda o yıl popüler olan bir içecek ya da yiyecek gibi emojiler de kataloğa dahil oluyor. Yeni gelecek emojiler arasında ise nefes veren yüz, spiral gözler ve buhar içindeki yüz gibi pek çok yüz ifadesi geliyor. Konuşmaları çok daha eğlenceli hale getiren emojilerin sürekli çeşitlenmesi ise kullanıcıların deneyimini artırıyor.Yeni yüz ifadelerine ek olarak kulaklık emojisi de güncelleniyor. Apple'ın AirPods Max modelinin bir emojisini kullanıcılarına getirmeye hazırlanan Apple, aslında şaşırtmıyor. Zira elektronik cihazların emojilerinde daha önce de gördüğümüz gibi Apple cihazları kullanılıyor.Yeni iOS güncellemesinin ise bu eylül ya da ekim aylarında iPhone ve iPad kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN