Hyperloop'a geri sayım

Elon Musk, Boring Company ile yeni bir ulaşım modeli olarak sunmaya hazırlandığı yeni projesinin hayata geçeceği tarihi açıkladı.

Giriş Tarihi: 06.11.2018 09:35 Güncelleme Tarihi: 06.11.2018 10:19
Tesla ve SpaceX gibi füturist şirketlerin başında buluan Elon Musk, Hyperloop ile toplu taşımada yeni bir ulaşım modeli getirmeyi hedefliyor. Musk, trafik sorununu çözebilmek için otomobiller için tünel kazmaya karar vermişti. Bu proje için kullanılan tünel kazma makinelerini Microsoft'un oyun konsolu Xbox'ın kumandasıyla kontrol eden firma, yeni projesi için uzun zamandır çalışıyordu.

Elon Musk, Twitter hesabından tünelle ilgili takipçilerini heyecanlandıran bir video paylaştı. Tüneli "rahatsız edici uzunlukta" olarak tanımlayan Musk, 3.2 kilometrelik tünelin 10 Aralık 2018'de hizmete gireceğini de ekledi. Musk, tünelde bir yürüyüş gerçekleştirirken ilk yeraltı otoparkını SpaceX'in merkezine inşa edileceğini açıkladı. Bu sistemle, şirket çalışanları araçlarını bir asansöre bırakacak ve otomasyona sahip olan sistem aracı yeraltındaki otoparka park edecek.BİZE ULAŞIN