Saint Laurent Erkek Koleksiyonunu Marakeş'te Sergileyecek

Saint Laurent kreatif direktörü Anthony Vaccarello, İlkbahar 2023 Erkek koleksiyonunu 15 Temmuz'da tanıtmayı planlıyor.

Giriş Tarihi: 24.05.2022 16:34

Saint Laurent kreatif direktörü Anthony Vaccarello, Yves Saint Laurent ve Fas arasındaki uzun süredir devam eden bağları pekiştiren İlkbahar 2023 Erkek koleksiyonunu 15 Temmuz'da Marakeş'te sergilemeyi planlıyor.

Markanın kurucusu, renklerinden ve yerel giyim tarzlarından ilham alarak 60'lı yıllardan itibaren Marakeş'te bir ev tuttu. Mirası, Saint Laurent'nin yıkılmaktan kurtarmak için satın aldığı Majorelle Bahçesi'nin yanında bulunan Yves Saint Laurent Müzesi'nde yaşıyor.

Vaccarello, New York City ve Malibu gibi destinasyonlarda gezici gösteriler düzenlemek için Paris Erkek Moda Haftası'nı atlayarak, seyahat eden erkek defilelerini Saint Laurent'teki görev süresinin bir imzası haline getirdi. Geçen yıl Venedik'teki sergisi şehrin Mimarlık Bienali ile aynı zamana denk geldi ve sanatçı Doug Aitken tarafından özel olarak sipariş edilen bir yerleştirmeye yer verdi.

Lüks holding Kering'in sahibi olduğu Saint Laurent'in 2020'de Paris Moda Haftası'ndan ayrılacağını ve markaların kendi ekseni etrafında dönmesiyle koleksiyonları sergilemek için kendi hızını belirleyeceğini açıklamasının ardından bu, evin bir yıldan uzun süredir ilk fiziksel gösterisiydi.

O zamandan beri, Paris'teki kadın hazır giyim sergilerine, Eyfel Kulesi'ne bir taş atımı mesafesinde, 2022 bahar gösterisi için fon oluşturan, düşen suyla patlayan iskele duvarı gibi muhteşem setlerde sahnelendi.

Marakeş'teki erkek defilesi, Saint Laurent'in Fas'la olan aşkına odaklanan bir sergiyle aynı zamana denk gelecek. "Love" başlıklı sergi, 5 Haziran - 31 Ekim tarihleri arasında Évora, Portekiz'deki Palácio Duques de Cadaval'da gerçekleştirilecek.

BİZE ULAŞIN