Louis Vuitton Bağımsız Saat Üreticilerini Ödüllendirecek

Louis Vuitton, Bağımsız Yaratıcılar için Louis Vuitton Saat Ödülü'nu duyurdu.

Giriş Tarihi: 24.11.2022 14:08

Her şeye gücü yeten bir milyarder. Aile işini devralmak için hazırlanan bir grup varis. Hangisinin önde olduğuna kadar spekülasyonlar.

Hepsi, dünyanın en zengin ikinci adamı ve Louis Vuitton Moët Hennessy lüks mallar grubunun başkanı olduğu 73 yaşındaki Bernard Arnault'u ve ailesini de tanımlayabilecek olan "Succession dizisinin unsurları.

Bay Arnault'un beş çocuğunun tümü, holdinginde pozisyonlara sahip. 47 yaşındaki Delphine Arnault, Louis Vuitton'da başkan yardımcısı ve LVMH yönetim kurulu üyesidir. 45 yaşındaki Antoine Arnault, Berluti'nin CEO'su, LVMH'nin imaj ve çevre başkanı ve şirketin yönetim kurulu üyesidir. 30 yaşındaki Alexandre Arnault Tiffany & Company'de ürün ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısıdır. 27 yaşındaki Frédéric Arnault, TAG Heuer'in CEO'su.

En küçük kardeş, 24 yaşındaki Jean Arnault, 2021 yılında aile şirketine katıldı ve Louis Vuitton'un saat bölümünde pazarlama ve ürün geliştirme direktörü olarak görev aldı. Ailede Gen Z'nin tek üyesi olan Jean Arnault, Imperial College London'dan mezun oldu ve Imperial College ve MIT'den yüksek lisans derecelerine sahip.

Geçen ay Jean Arnault, Louis Vuitton'da markanın saat direktörü olarak yeni bir göreve terfi etti. Ve şimdi Bağımsız Yaratıcılar için Louis Vuitton Saat Ödülü'nü açıklıyor. Louis Vuitton Saat Ödülü, cesur vizyonu ve bağımsız düşünceyi takdir etmesiyle saat ustaları için bir ödülden daha fazlasını temsil ediyor. Ana meydan okuyanları ve zamanın sınırlarına baş kaldıranları onurlandırıyor.

Louis Vuitton Saat Direktörü ve bu oluşumun kurucusu olan Jean Arnault, "Saatçilik hareketsiz bir endüstri değil; erişilemez değildir. Genç nesil saat tutkunları ihtiraslıdır ve piyasadaki yeni inovasyonları görmek ister. Bu nedenle bu girişimi La Fabrique du Temps Louis Vuitton'da yaratmak istiyoruz. Bu, saat üretiminde yeniliği teşvik eden, teknik inovasyon, geleneksel zanaat ve avangard açısından en iyi fikirleri ödüllendiren, hayırsever ve bağımsız bir girişimdir." sözleriyle amacını tutkuyla ifade ediyor.

İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunan La Fabrqiue du Temps Louis Vuitton tarafından düzenlenen ödül, saat ustasının inovasyon tutkusu ve süregelen mükemmellik arayışının doğasında bulunan değerler üzerine kurulu. Bu girişim aracılığıyla La Fabrique du Temps Louis Vuitton, bağımsız saatçilik endüstrisinin yaratıcı yeteneğini, zanaat bilgisini ve cesaretini kutlamayı, zanaatkarları ve girişimcileri desteklemeyi, teşvik etmeyi ve gelecek nesillere eşlik etmeyi amaçlıyor.

La Fabrique du Temps Louis Vuitton, saat işçiliğine benzersiz yaklaşım şeklini koruyor ve bağımsız bir üretici gibi çalışmaya devam ediyor. Inovasyon, cüretkarlık ve zanatkarlık üzerine inşa edilen La Fabrique du Temps Louis Vuitton, olağanüstü saatleri baştan sona tek tek hayata geçiren uzman saat üreticilerinden oluşan bir ekip tarafından yönetiliyor. La Fabrique du Temps, Louis Vuitton Bağımsız Yaratıcılar için Saat Ödülü'nü işte bu tutkuyla yarattı. Ödül herhangi bir sınırlama koymadan; saatçiler, tasarımcılar, girişimciler, yeni mezunlar, dünyanın her yerinden yaratıcıları kapsıyor. Louis Vuitton, başvuruları değerlendirmek için saat üretiminde inovasyon ve yaratıcılık için aynı tutkuyu paylaşan endüstri uzmanlarından oluşan 50 kişilik bir komite oluşturdu. Komitede bu alanda uzmanlaşmış gazeteciler ve ustalar, zanaatkarlar, sanatçılar ve koleksiyonerler yer alıyor.

Adaylar, Louis Vuitton Saat Ödülü'ne özel düzenlenen web sitesinden çevrimiçi olarak kayıt yapabilir ve yaratıcı projelerini 2023 itibariyle Mayıs 2023'ün sonuna kadar gönderebilirler. Eylül 2023'te, Louis Vuitton organizatörleri ile uluslararası ve bağımsız saat uzmanlarından oluşan bir heyet, yirmi yarı finalistten oluşan son eleme listesini yayınlayacak. Aralık 2023'te uzman komitenin seçeceği beş finalist için kriterler: Tasarım, Yaratıcılık, İnovasyon, İşçilik ve Teknik güçlük. Ayrıca final turunu gerçekleştirmek için kendi aralarında beş üyeden oluşan bir Jüri belirleyecekler. Ocak 2024'te, Louis Vuitton Bağımsız Yaratıcılar için Saat Ödülü'nün beş finalistinin tamamı Paris'teki Jüri tarafından değerlendirilecek. Kazanan, Louis Vuitton'un ev sahipliği yaptığı finalistlerin şerefine düzenlenen özel bir davette açıklanacak.

Louis Vuitton Bağımsız Yaratıcılar için Saat Ödülü'nün kazananı, hibenin yanı sıra La Fabrique du Temps Louis Vuitton tarafından yaratıcı projelerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir yıllık mentorluk ile ödüllendirilecek. Bu proje özelindeki bir ekip, yarışmanın kazananını, iletişim, telif hakları ve kurumsal hukukun yanı sıra pazarlama, endüstriyel strateji ve finansal marka yönetimi de dahil olmak üzere birçok yönden destekleyecek.

BİZE ULAŞIN