OMEGA ile Swatch Güçlerini Birleştirdi: MoonSwatch

OMEGA, ikonik Speedmaster chronograph modeline eğlenceli bir dokunuş için Swatch ile güçlerini birleştirdi.

Giriş Tarihi: 25.03.2022 09:29

Hem OMEGA hem de Swatch için bir ilk olan bu tasarım iş birliği, lüksü sokak stiliyle bir araya getirerek her iki dünyanın da en iyi özelliklerini bir potada eriten yeni, yaratıcı ürünlere hayat veren son zamanların popüler iş birliklerinin izinden gidiyor. OMEGA için bu ortak görev hem eğlenceli bir girişim, hem de kuvars devriminin yaşandığı dönemde zor günler geçiren İsviçre saat endüstrisini ayağa kaldırmak için sahip olduğu her şeyi riske atma gözüpekliğini gösteren şirkete, Swatch'a bir saygı duruşu.

Uzaydan esinlenen iki marka, isimlerini güneş sisteminin merkezindeki dev yıldızdan ve onun yörüngesindeki en ufak gezegene kadar farklı gezegen gövdelerinden alan 11 Swatch saatten oluşan bir koleksiyona hayat verdiler.

Tüm Swatch'lar üçte ikisi seramikten, üçte biri ise hint yağı temelli özel bir malzemeden elde edilen eşsiz bir alaşım olan BIOCERAMIC'ten üretildi. Pembe ve bebek mavisi gibi renkler alışılmış Speedmaster saatlerinden farklı olsa da gerçek bir Moonwatch tutkununun bile iki saatin görünümü arasındaki farkları anlaması oldukça güç. Klasik Moonwatch tasarımının tüm ana ögeleri bu tasarımda da mevcut: Asimetrik kasa, bezelde yer alan doksan rakamı üzerindeki nokta ile meşhur takimetre skalası, özgün sayaçlar gibi özelliklerin tümü bu tasarımda da karşımıza çıkıyor.

OMEGA'nın Başkanı ve CEO'su Mr. Raynald Aeschlimann yeni koleksiyonu bir gurur kaynağı olarak tanımlıyor ve ekliyor: "OMEGA'nın uzun ve kendine özgü tarihi, Swatch'un cesaret ve vizyonundan bahsedilmeden eksik kalır. MoonSwatch koleksiyonu endüstrimizin kurtarıcılarını muzip ve erişilebilir bir biçimde selamlıyor. Swatch'lar yeni Moonwatch hayranları için mükemmel ve bu ortak projeye daha uygun bir ikonik tasarım düşünemiyorum. Daha önce Ay'a gittik, şimdi ise tüm Samanyolu'nu keşfediyoruz. Bunlar olağan üstü renklerde mükemmel saatler ve gördüğümde bana mutluluk veriyorlar."

Daha önce nadiren görülmüş renklerde sunulan yeni koleksiyon, OMEGA'nın zamansız saat tasarımına eğlenceli bir dokunuş katıyor. Her bir MoonSwatch kendi misyonunu, saate kazınmış ilham veren işlemeler ve hem kadranda, hem de kurma kolunda yer alan OMEGA X SWATCH logolarıyla dışa vuruyor. Her bir saatin pil kapağı, ismini aldığı gezegeni betimliyor.

Uzay kıyafetlerinden esinlenen VELCRO© kayış da astronot şıklığına son dokunuşu yapıyor.

"Gezegenlere ulaşmayı" hayal edenler için bir MoonSwatch sahibi olmak, yolu aydınlatmak adına mükemmel bir başlangıç Swatch'lar sadece seçili Swatch mağazalarında, 26 Mart'tan itibaren satışa sunulacak.

BİZE ULAŞIN