Alec Baldwin Film Setinde Görüntü Yönetmeninin Ölümüne Neden Oldu

ABD'li film yıldızı Alec Baldwin, Rust isimli filmin çekimi sırasında görüntü yönetmeninin ölümüne, filmin yönetmeninin ise yaralanmasına neden oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, talihsiz anda çekim kameralarının kayıtta olduğu belirtildi.

Giriş Tarihi: 22.10.2021 09:25 Güncelleme Tarihi: 22.10.2021 09:26

Oscar'a aday gösterilen dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin'in yeni filmi Rust'ın setinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Baldwin yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği 19. yüzyılda geçen vahşi batı filmi "Rust" filminin çekimleri sırasında kurusıkı tabancayı ateşledi ancak silahtan çıkan mermiler hem görüntü yönetmeni hem filmin yönetmenine isabet etti.

42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in hava yoluyla New Mexico Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.


Görüntü Yönetmeni Halyna Hutchins

48 yaşındaki filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza ise ambulansla Christus St. Vincent Bölge Tıp Merkezi'ne götürüldü ve burada tedavisi sürüyor. Durumunun ne kadar ciddi olduğuna dair henüz bir açıklama yok.

Yapılan ilk açıklamaya göre olayın kaza olduğu düşünülüyor ancak polis soruşturmanın devam ettiğini ve olayın tüm yönleriyle incelendiğini açıkladı. Olay yerinden gelen görüntülerde Film setinin polis kordonuna alındığı görüldü.

Twitter'da Baldwin'in polis sorgusu sonrası görüntüsü yayınladı. Baldwin'in ağlayarak koşturduğu görülüyor. Baldwin'e herhangi bir suçlama yöneltilmediğini belirtti.

63 yaşındaki Baldwin'in polis ofisinin önünde gözyaşlarına boğuldu ancak konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Baldwin'in sözcüsü ise olayın sette boş bir pervane tabancasının teklemesiyle ilgili bir kaza olduğunu söyledi.

Alec Baldwin, yaşanan kazadan birkaç saat önce sosyal medya hesabından setten fotoğraf paylaşmıştı.

New Mexico Film Ofisi'nden yapılan bir habere göre Rust'ın çekimlerinin Kasım ayı başına kadar devam etmesi planlanıyordu, ancak filmin prodüksiyonu artık durduruldu.

BİZE ULAŞIN