Kill Bill'in Yıldızı Sonny Chiba Corona Virüse Yenik Düştü

Quentin Tarantino'nun kült filmlerinden Kill Bill'in oyuncularından Sonny Chiba corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Giriş Tarihi: 20.08.2021 11:55

Oyuncu Sonny Chiba, corona virüsü nedeniyle 82 yaşında hayatını kaybetti. Chiba, Quentin Tarantino'nun "Kill Bill" film serisinde Hattori Hanzo karakterini canlandırmıştı.

Oyuncunun menajeri Timothy Beal acı haberi duyuran kişi oldu. Beal yaptığı açıklamada "Sonny ,dün corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Trajik bir haber, o çok iyi bir arkadaş ve harika bir müşteriydi" diye konuştu.

1974'te "The Street Fighter" üçlemesinde rol alan Chiba, kariyeri boyunca 125'den fazla yapımda yer aldı. Chiba, "Street Fighter" filminde sinema tarihinin ilk x-rated dövüş sahnesine imza attı. Filmlerde dublör koordinatörü olarak da çalışan oyuncu Quentin Tarantino'nun "Kill Bill" film serisinde Uma Thurman'a intikam alması için samuray kılıcı yapan Hattori Hanzo'yu canlandırmasıyla uluslararası düzeyde tanındı.

Gerçek ismi Sadaho Maeda olan oyuncunun filmleri arasında "The Fast and the Furious: Tokyo Drift", "The Bullet Train", "Champion of Death", "The Storm Riders" ve "Karate Warriors" yer alıyor.

BİZE ULAŞIN