The Walking Dead çekimlerinde ölen dublörün ailesine 8,6 milyon dolar

The Walking Dead çekimlerinde düşerek ölen dublör John Bernecker'in ailesine 8,6 milyon dolar (51 milyon TL) tazminat ödenmesine karar verildi.

Giriş Tarihi: 22.12.2019 10:51

Mahkeme, 2017'de sette düşerek ölen The Walking Dead dizisi dublörü John Bernecker'in ailesine 8,6 milyon dolar (51 milyon TL) tazminat ödenmesi kararı aldı.

Dublörün ölümünde yayıncı AMC Networks "kusurlu" bulunmadı ve başka cezai zarar tespit edilmedi. Toplamda 6 gün boyunca savunma ve tanıklıkların dinlendiği davada kazayı gösteren bir video kaydının kare kare incelemesi de yapıldı.

8. sezon çekimleri sırasında gerçekleşen kazada, Bernecker bir dövüş sahnesini canlandırıyordu ve bir binadan düşerek 7 metre aşağıdaki bir koruyucu yastığa inmesi gerekiyordu.

Bernecker'in parande atarken beklenmedik şekilde sol eliyle korkuluğu tutması düşüş yönünü değiştirdi ve duvara doğru geri gelmesine yol açarak balkonun altına düşmesine neden oldu. Bernecker, yastığın merkezinden 3 metre uzakta, beton zemine kafa üstü düştü. Dublör hastanede geçirdiği iki günün ardından hayatını kaybetti.

BİZE ULAŞIN