Nuri Şahin Etiyopya'da su kuyusu açtı

Almanya 1'inci Lig ekiplerinden Borussia Dortmund'da forma giyen Nuri Şahin, eski takım arkadaşı Neven Subotic'e destek oldu.

Giriş Tarihi: 20.06.2018 12:17 Güncelleme Tarihi: 20.06.2018 12:20

Borussia Dortmund formasını giyen eski Milli futbolcu Nuri Şahin, yaz tatilinin bir bölümün Harvard Üniversitesi'den "Business of Entertainment, Media and Sports" eğitimi alarak geçirdikten sonra soluğu Etiyopya'da aldı ve ülkede su kuyusu açılmasına yardım etti.

Eski takım arkadaşı Neven Subotic, Etiyopya'da su kuyuları açmak için kurduğu vakıfla birçok Afrikalı insanı suya kavuşturuyor. Üç yıldır yardımlarına devam eden ve 100'e yakın su kuyusu açan Neven ile vakfı, hastalıkların önüne geçmek için Afrikalı çocuklara hijyen eğitimi de veriyor. Nuri Şahin de Neven'in vakfına yardımcı olmak için Etiyopya'ya gidip bir hafta kalmış, su kuyusu açılmasına yardım etmiş, sırtında su taşımış ve Afrikalı çocuklarla ders çalışmış.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Nuri Şahin, yardımsever takım arkadaşı Neven Subotic'ten övgüyle söz etti. Nuri Şahin, Bosna Hersek kökenli olan Neven Subotic ile bir hafta kaldığı Etiyopya seyahatini şu sözlerle ifade etti:

"Bir haftadır, sevgili dostum Subotic ile Etiyopya'daydık. Neven, 2013'ten bu yana dünyanın en fakir ve kurak bölgelerinin temiz su ihtiyacını karşılamak için su kuyuları açıyor, hijyene bağlı hastalıkları önlemek ve çocukları okula gitmeye teşvik etmek için büyük çaba harcıyor. Vakfın destekçileri ile birlikte bugüne kadar 100'e yakın su kuyusu açtı. Bana hep 'Bir su kuyusunun insan hayatını nasıl değiştirdiğini anlamak için o ana tanıklık etmen gerekir' derdi. Haklıymış. Sayesinde hayatımın en unutulmaz deneyimini yaşadım. Sınır tanımayan bir iyilik hareketinin parçası olmamı sağladığı için ne kadar teşekkür etsem az. Artık, dünyanın dört bir yanındaki çocukların yüzüne bir tebessüm kondurabilmek için el ele çalışacağız. Bir teşekkür de kocaman yürekli ekibime. Possible ailesi, aklınıza sağlık. İyi ki varsınız."

BİZE ULAŞIN