2018 Dünya Kupası: Kahin 'Kedi Achilles'

Rusya'nın ev sahipliği yaptığı ve 14 Haziran'da başlayacak olan Dünya Kupası'nda sağır kahin kedi Achilles, hislerini kullanarak maçların kimin kazanacağını tahmin etmeye çalışacak.

Giriş Tarihi: 12.06.2018 12:05

Petersburg kentindeki ünlü Hermitage Müzesi'nin bahçesinde yaşayan Achilles, takımları şimdiden tanımaya çalışarak vereceği tüyolar için hazırlıklara başladı. Achilles'in veterineri Anna Kondratyeva'ya göre, kedinin sağır olması onu daha iyi bir kahin olmasını sağlıyor, bu sayede tamamen tarafsız ve taraftarların tüm yorumlarına tepkisiz kalabiliyor. Kondratyeva, Achilles'in bu sayede "kalbiyle ve özel kedi hisleriyle" karar verdiği düşünüyor.

Achilles sadece St Petersburg'da oynanan maçlarda tahminlerde bulunacak. Maçın oynanacağı günün sabahında önüne konulan iki benzer kapta kedi maması ve karşılaşacak takımların birer bayrağı olacak. Achilles hangi kaptan yemek yerse, o takım için tahminde bulunmuş olacak. Mavi gözlü bu beyaz kedinin kahin olarak seçilmesiyse rastgele değil, zira kendisi bu konuda tecrübeli. Geçen sene St Petersburg'da oynanan FIFA Konfederasyonlar Kupası maçlarının hepsini hatasız tahmin eden Achilles, berabere biten maçı dahi doğru bilmiş. Ahtapot Paul'un tartışılmaz başarısından sonra Achilles'in işi elbette biraz zor.

BİZE ULAŞIN