Moda ve Sinemanın Yeni Golden Boy’u: Dominic Sessa

Modada çok konuşulan "o" kişi olmanız için tek bir doğru an ve bir fotoğraf karesi yeterli olabiliyor. Kanıtı mı? Dominic Sessa.

Moda ve Sinemanın Yeni Golden Boy’u: Dominic Sessa

Yazı Ekin Kurbetçi

Fotoğraf / Dan Martensen

Yeni It Boy'umuz Dominic Sessa ile henüz tanışmadıysanız doğru adrestesiniz. Birkaç yıl önce lise sıralarında olan bu genç adam, ismini ilk filmi The Holdovers ile duyurdu. 2023 çıkışlı bir dramedy olan the Holdovers'ta Angus Tilly isimli bir lise öğrencisini canlandıran Sessa, kamera karşısına Paul Giamatti ve Da'Vine Joy Randolph ile geçti. Genç oyuncunun kariyerindeki bu hızlı tırmanış onun için beklenmedik ve gerçekten şans eseri.

Massachusetts'teki Deerfield Akademisi'ne kayıt olan Dominic'in ilk hedefi hokey oyuncusu olmak. Ancak bacağındaki sakatlık sebebiyle ilk yılının sonunda tiyatro derslerine katılmak zorunda kalıyor. Okuldaki üçüncü yılında Holdovers ekibi genç yetenekleri keşfetmek için Deerfield'da bir seçme düzenliyor. Öğretmeninin iteklmesiyle Dominic seçmelere katılıyor. Birkaç ay süren görüşmeler, Zoom aramaları ve okumalar sonucunda filmin yönetmeni Alexander Payne bu 70'lerden fırlamış gibi görünen genç adama bir şans vermeye karar veriyor.

BİZE ULAŞIN