Rock Yıldızı Liam Gallagher, Michael Fassbender’ın “The Killer”daki Tarzına Nasıl İlham Oldu?

David Fincher'ın yeni filminin kostüm tasarımcısı Cate Adams, Gallagher'ın The Killer'ın tarzına nasıl dahil olduğunu Esquire'a anlatıyor.

Rock Yıldızı Liam Gallagher, Michael Fassbender’ın “The Killer”daki Tarzına Nasıl İlham Oldu?

Röportaj Johnny Davis

Çeviri Ece Büyükçolpan

David Fincher'ın yeni filmi The Killer'ın başrolündeki Michael Fassbender, soğukkanlı, intikam dürtüsü yüksek ve özdisipline sahip bir tetikçiye hayat veriyor. Bu yönüyle tam da Fight Club (1999), Zodiac (2007) ve The Girl With The Dragon Tattoo (2011) gibi "dark" filmlerin yönetmeninden bekleyeceğimiz tarzda bir film olarak karşımıza çıkıyor.

Ama konu tetikçinin gardırobuna gelince iş değişiyor. Kahramanımızın Paris'ten Dominik Cumhuriyeti'ne; oradan New Orleans'a, Florida'ya ve son olarak da New York'a taşındığı göz önünde bulundurulunca gardırobunun da sürekli seyahate uygun ve Hawaii gömlekleri, kumaş pantolonlar, anoraklar ve kova şapkaları bir araya getiren tuhaf bir tarz orataya çıkıyor.

John Wick değil de, Wick'in babasıymış gibi. Belli ki amaç da bu konsepti yakalamaktı.

Bu gardırop konusuna açıklık getirmesi için, daha önce 2017 tarihli Netflix dizisi Mindhunter'da Fincher'la çalışan The Killer'ın kostüm tasarımcısı Cate Adams'la görüştük ve Adams, mood board'unu ve ilham kaynaklarını Esquire ile paylaştı. Fassbender'ın balıkçı şapkası, gömlekleri ve rahat ayakkabılarıyla Alman turist halini sevdiyseniz detaylar röportajda.


BİZE ULAŞIN