Antienflamatuar Beslenme Rehberi

Dr. Hüseyin Nazlıkul, enflamasyona neden olan yanlışları, antienflamatuar beslenmenin ne olduğunu, hangi gıdaların enflamasyonda kilit rol oynadığını, sağlıklı ve uzun yaşam için neler yapmamız gerektiğini "Antienflamatuar Beslenme Rehberi" kitabında anlatıyor.

Giriş Tarihi: 11.10.2021 14:41

Zehirsiz Beslenme

Enflamasyon nedir? Hangi yanlış davranışlar enflamasyona neden olur? Enflamasyonla mücadele ederken doğru beslenme nasıl olmalı? Suyun, sağlıklı uykunun ve bağışıklık sisteminin bu süreçte önemi nedir? Herkesin aynı formüllerle iyileşmesi mümkün mü?

Dr. Hüseyin Nazlıkul yeni kitabı Antienflamatuar Beslenme Rehberi'nde beslenme konusunda yapılan hatalara dikkat çekmenin yanı sıra bütüncül beslenmeyi ve bağışıklık sistemini nasıl güçlendireceğimizi de anlatıyor.

Arka Kapak Yazısı:

"Hangi yaşta olursanız olun, bugünden başlayarak yaşadığınız hayatın sorumluluğunu alın..."

Enflamasyon, vücudun herhangi bir zararlı maddeye karşı gösterdiği koruyucu bir tepkidir. Çok eski çağlardan beri bilinen enflamasyon, vücudun hasar gören bölgesindeki enfeksiyonu önlemek ve doku onarımını sağlamak için bedenin başlattığı bir süreçtir. Bedenimizde herhangi bir bölge yandığında ya da kesildiğinde başlayan ağrı, sıcaklık hissi, kızarma ve şişme gibi enflamasyon belirtilerinin hepsi tamiratı gerçekleştirmek içindir. Bu gibi akut durumlarla ilişkili enflamasyon, hayatımızı kurtaran bir tepki olduğu halde süreklilik gösterdiğinde, yani kronikleştiğinde pek çok hastalığı tetikler.

Kronik enflamasyon; genetik, hormonal durum, beslenme, egzersiz, stres, uyku ve yaşam tarzı gibi birçok faktörden etkilenir. Özellikle yanlış beslenme, vücudumuzdaki enflamasyonun artmasının başlıca nedenlerindendir. Kronik enflamasyonu önlemek antienflamatuar beslenmeyle mümkündür.

Dr. Hüseyin Nazlıkul, enflamasyona neden olan yanlışları, antienflamatuar beslenmenin ne olduğunu, hangi gıdaların enflamasyonda kilit rol oynadığını, sağlıklı ve uzun yaşam için neler yapmamız gerektiğini etraflıca anlatıyor bu kitapta.

Eser Adı: Antienflamatuar Beslenme Rehberi

Eser Alt Başlığı: Zehirsiz Beslenme

Yazar Adı: Hüseyin Nazlıkul

Yayınevi: Destek Yayınları

Türü: Sağlık

Sayfa Sayısı: 256

BİZE ULAŞIN