Prenses Diana Filmi "Spencer" Türkiye'de Vizyona Girdi

Şilili yönetmen Pablo Larrain'in Prenses Diana'nın Prens Charles'tan boşanmasına karar verdiği haftasonuna odaklanan filmi "Spencer" Türkiye'de vizyona girdi.

Giriş Tarihi: 19.11.2021 11:22

Kristen Stewart'ın Prenses Diana'yı canlandırdığı yılın en çok merak edilen ve heyecanla beklenen filmlerinden "Spencer" bu hafta izleyici karşısına çıkıyor.

Adını Lady Diana'nın evlenmeden önceki soyadından alan film, Prenses Diana'nın kraliyete ve Prens Charles'a veda etmeye karar verdiği 1991 yılındaki kritik Noel tatiline odaklanıyor.

ABD'de de ve İngiltere'de de seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan filmin Türkiye'de de aynı ilgiyi görmesi bekleniyor.

Pablo Larraín'in merakla beklenen filmi, 1981 yılında Prens Charles ile evlenen Diana Frances Spencer'ın hayat hikayesini konu ediyor. 1991 yılında İngiltere Kraliyer ailesi Noel tatilini Sandringham Köşkü'nde geçirmeye karar verir. Her şey yolunda gözükür ancak Lady Diana mutsuzluğunu saklamaya çalışır. Dışarıdan gözüken şaşalı yaşamın içine hapsolan Diana, Prens Charles ile olan evliliğinin artık sonuna geldiğini düşünür ve 1991 Noel tatilini Kraliyet içinde geçirmek istediği son günleri olmasına karar verir.

Filmde Lady Diana'yı Kristen Stewart canlandıryor ve Stewert'a Jack Farthing, Stella Gonet, Timothy Spall, Richard Sammel gibi oyuncular eşlik ediyor.

BİZE ULAŞIN