Yaşı küçük, işleri çok büyük! Ece Seçkin

Yaşı küçük, işleri çok büyük! Ece Seçkin

Hani, "Boyuna posuna bakmadan kafa tutuyor." derler ya, aynen öyle! Bakmayın siz onun çıtı pıtı, minicik göründüğüne. Hırsı ve müziğe olan aşkı sayesinde bu aralar müzik dünyasında fırtınalar estirmeye başladı bile! Henüz 22 yaşında ve Ozan Doğulu'nun sihirli ellerinin de desteğiyle bu ay "Şok Oldum" albümü ile hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Sıla ve Bengü gibi Ozan Doğulu'nun parlattığı isimlerden sonra adını sıkça duymaya başladığımız Ece Seçkin'den bahsediyorum. Hayal ettiğini oldurana kadar hırslı, baba düşkünü ve aynı zamanda büyüdüğünde bir ağır ceza avukatı olmak isteyen bu kız, başarı merdivenlerini çifter çifter tırmanır; benden söylemesi…

Röportaj: Seda Karan Fotoğraflar: Cem Talu

Ece Seçkin kimdir, bu kadar genç bir yaşta müzik hayatına nasıl dahil oldu?

12 Eylül 1991, İstanbul doğumluyum. Evin tek çocuğuyum. Annem müzik öğretmeni olduğu için üç yaşındayken piyano çalmaya başladım. Daha sonra yedi yaşındayken Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümüne birincilikle girdim. Ortaokul yıllarında bale ve dans hayatıma girdi. Liseye girdiğimde ise kendi müzik grubumu kurdum. Çeşitli lise müzik yarışmalarına katıldık, belli dereceler aldık. Üniversiteye kadar hayatım müzikle iç içe geçti. Ancak üniversite için çok farklı bir seçim yapmak istedim. Hukuk bölümünde eğitimime devam ediyorum.

İşletme, tıp ya da mimari değil de; niye hukuk bölümünü tercih ettin?

Sanırım iddialı ve zor bir bölüm olduğu için. Açıkçası ben de tam olarak nasıl oldu, kazandım bilmiyorum çünkü ben eğitim dönemim boyunca çok tembel bir öğrenci oldum. Hiç ders çalışmazdım.

BİZE ULAŞIN