Sade ve Huzurlu: Birce Akalay

Sade ve Huzurlu: Birce Akalay

Röportaj Seda KARAN
Fotoğraflar Ömer Faruk GÖKALP
Moda editörü Dilara İpek ŞATIR

Esquire Türkiye'nin 25'inci yıl kapağını onunla taçlandırmak ve kutlamalara onun enerjisiyle başlamak, bizim için harika bir deneyimdi! Şu sıralar Atv'deki 'Ağlama Anne' dizisiyle gündemde olan Birce, kapak çekimi boyunca hemen her hareketiyle gönlümüzü fethetmeyi başardı.

Kısa kestirdiği saçları, ona fazlasıyla yakışmış. Gözleri, saçlarının bu haliyle daha çok ön plana çıkmış. İnanılmaz pozitif biri. Çekim yapılan mekâna tam da söz verdiği saatte gelmesi, herkesin elini tek tek sıkıp zarifçe hâl hatır sorması ve enerjisini bütünüyle bizlere yansıtması, günün geri kalanın ne derece keyifli geçeceğine dair işaretlerdi adeta. Set kalabalığının bir adım gerisinden, onu izliyorum. Tüm gözlerin üzerinizde ve ortaya çıkarılacak işin tamamen sizinle ilgili olduğu anlarda, bilgisayar oyunlarındaki gibi başınızın üzerinde sanki bir işaret varmışçasına hareket edersiniz. Bulunduğunuz alanda yürüdüğünüzde insanlar sağa veya sola çekilir ve görece sessizlik olur. Ancak o, kalabalığın arasına karışabilen biri. Siz bir köşede fotoğrafçıyla planlar üzerinden geçerken, bir bakıyorsunuz o kendisine kahve hazırlamış ve bir köşeden sizi izliyor. Müdahaleci biri değil, ama neyin içinde olacağını en baştan biliyor. Kendine güvenli, 'sade' ve huzurlu bir kadın.

Kapak çekimi esnasında çalan nefis müzikler onun seçimi. İnanın, çalma listesinden bir şarkıya dahi burun kıvrılmadı. Dedim ya, kalabalıkların arasına karışabilen ve uyumlu bir diye; bu noktada sanki çekim ortamının atmosferini iyi analiz etmiş ve müzik seçimlerinde bile herkesi kucaklayabilmiş. Belki de tüm bunların ötesinde, bizden biri; yani bizim kafamızdan. Bu, herkes için muazzam bir şans!

BİZE ULAŞIN