Tom Brady Emekli Olduğunu Açıkladı

NFL efsanesi Tom Brady, 22 yıllık kariyerini sonlandırdığını duyurdu.

Giriş Tarihi: 02.02.2022 14:06

Amerikan Futbolu Ligi'nde (NFL) tüm zamanların en çok Super Bowl kazanan ve gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biri olarak gösterilen Tom Brady, emekli olduğunu açıkladı.

22 sezondur NFL'de oynayan 44 yaşındaki efsanevi oyun kurucu Tom Brady, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda kariyerini noktaladığını duyurdu.

2000 NFL Draftı'nda 6.turda New England Patriots tarafından seçilen Brady emeklilik açıklamasında, "Futbolda rekabetçi olamadığınızda başarı şansınız yok ve başarı, bu oyunda en çok sevdiğim şeydi. Son 22 yılda en iyi perfomansımı göstermeye çalıştım. Sahada ve hayatta başarıya ulaşmanın kısayolları yoktur. NFL kariyerimi her zaman sevdim fakat şimdi, önem verdiğim diğer şeylere odaklanma zamanı" ifadelerini kullandı.

10 kez yer aldığı Super Bowl'da yedi kez zafere ulaşan Tom Brady, bu şampiyonlukların altısını 20 yıl formasını giydiği New England Patriots'ta kazandı.

Brady, Super Bowl'da 5, normal sezonda 3 kez en değerli oyuncu ödülüne layık görüldü.

2020'de Tampa Bay Buccaners'a katılan Brady, takımdaki ilk senesinde şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

Bu seneki Play-off'un ilk turda Philadelphia Eagles'ı eleyen Tampa Bay Buccaners, ikinci turda Los Angeles Rams'e 30-27 mağlup olarak elenmişti.

BİZE ULAŞIN