Çin Grand Prix'sini Lewis Hamiton kazandı!

Lewis Hamilton Formula 1’de sezonun 3. Yarışı, F1 organizasyonun 1.000’inci yarışı olan Çin Grand Prix’in kazananı oldu.

Giriş Tarihi: 16.04.2019 15:57 Güncelleme Tarihi: 16.04.2019 15:58

Mercedes AMG Petronas Motor Sporları Takımı için unutulmaz bir yarış oldu. Lewis'ın takım arkadaşı Valtteri Bottas da ikinci oldu ve takım duble yaptı!

F1 tarihinde, bir takımın sezonun ilk üç yarışını da kazanarak zirveye oturması ikinci defa gerçekleşti. Bu takım en son 1992'de Williams'tı. Çin zaferi aynı zamanda Lewis'ın F1 kariyerinin 75. Zaferi olarak kendi dönüm noktası oldu.

Monster Pilotu Lewis şöyle dedi: "Sadece zaferin ne kadar harika olduğunu düşünüyordum. Takım olarak herkes görevini harika bir şekilde yaptı, ilk 3 yarışta kazandığımız başarıların bir parçası olmaktan gurur duyuyorum."

"Valtteri bu yıl gerçekten hızlandı ve olağanüstü bir iş çıkardı. İlk birkaç yarış benim için zor oldu, bu yüzden son yarışta bu durumu düzeltmiş olmak çok güzel. Doğal olarak, bundan sonraki 18 yarış her türlü sonuçlanabilir - sadece çalışmaya devam etmek zorundayız."

Önceki gün yarışta pol pozisyonu alan Valtteri ise, yavaş ilerleyişinin pistteki çizgiler yüzünden tekerleklerinin kaymasından kaynaklandığını söyledi.

"Lewis daha iyi bir başlangıç yaptı ve benim için sorun ısınma turunda başladı. Başlama noktamın hemen önünde kalın beyaz bir çizgi vardı, bu yüzden hızlanırken beyaz çizginin üzerinden geçtiğimde tekerleklerim kaymaya başladı. Bunu önlemek için yarışa başlarken, daha sıcak lastiklerin daha iyi olabileceğini düşündüm ama olmadı, bir defa beyaz çizginin üstünden geçtiğinde, tekerlekler patinaj yapmaya başladı, bu durumu kurtarmak çok uzun sürdü, birkaç metre mesafe kaybettim ve Lewis beni yakaladı. Bazen böyle şeyler olur."

BİZE ULAŞIN