Motorsport.com, TurkiyeF1.com`u Bünyesine Katıyor

Giriş Tarihi: 28.04.2016 12:18 Güncelleme Tarihi: 28.04.2016 12:23
Miami merkezli bir teknoloji ve dijital medya şirketi olan Motorsport.com, Türkiye`nin en çok ziyaret edilen motorsporları web sitesi olan TurkiyeF1.com`u bünyesine katıyor
Yapılan anlaşmaya göre Motorsport.com, Formula 1, Dünya Ralli Şampiyonası, MotoGP, Dünya Dayanıklılık Şampiyonası ve Formula E başta olmak üzere birçok yarış serisi ile ilgili haber, video, fotoğraf gibi zengin içerikleri motorsporları takipçelerine sunacak olan Türkçe tabanlı edisyonu Motorsport.com-Türkiye`yi çok yakında hayata geçirecek.

TurkiyeF1.com CEO`su ve Motorsport.com-Türkiye`nin yeni Direktörü Cihangir Perperik: "Motorsport.com`un, dünyanın en hızlı gelişmekte olan, genç ve dinamik nüfusuyla en çekici pazarlarından biri durumundaki Türkiye`ye bizimle birlikte girmesinden dolayı gurur duyuyorum. TurkiyeF1.com olarak, yaklaşık 20 yıldır Türkiye`de, başta Formula 1 olmak üzere, motorsporları konusunda ilgiyi ve farkındalığı artırmak için büyük gayret gösteriyoruz. Artık, Motorsport.com`un inanılmaz global gücü ve zengin içeriğiyle bizim Türkiye pazarındaki tecrübemiz biraraya gelince bu hedefimize ulaşmak için çok daha hızlı yol olacağız ve motorsporlarının Türkiye`deki güçlü sesi olmaya devam edeceğiz" dedi.

Kurulduğu 1998 yılından beri, TurkiyeF1.com, F1 yarışları, takımları, pilotları ve diğer motorsporları ile ilgili haber içeriğinde motorsporları takipçileri için bir referans noktası olmuştur. TurkiyeF1.com, 2004 ve 2005 yılları olmak üzere iki kez, Türkiye`nin en prestijli web ödüllerinden olan "Altın Örümcek Web Ödülleri" nde "En iyi otomobil web sitesi" ve "En iyi spor web sitesi" kategorilerinde birincilik ve üçüncülük kazanmıştır.

Türkiye`nin en güvenilir motorsporları sitelerinden biri olarak, TurkiyeF1.com, Shell, Vodafone, Bridgestone, Pirelli vb. gibi Fortune 500 listesinde yer alan markalara reklam partnerliği ve sponsorluk anlaşmaları yapmıştır. Motorsport.com–Avrupa Başkanı Filippo Salza: "Dünyanın en çok okunan motorsporları web sitesi olma vizyonumuza destek olması açısından, Türkiye, 80 Milyon civarında olan ve çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu nüfusuyla, firmamızın gelişimi açısından bizim için büyük önem arzeden bir pazar ve gelişmiş bir sosyo-ekonomik bölgedir. "Motorsport.com-Türkiye`nin pazara girişi, Türk yarışseverlere en üst seviyede F1, MotoGP, Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC), Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) ve diğer zengin motorsporları içeriğini sunacaktır" dedi." Motorsport.com–Türkiye Mayıs 2016`da yayın hayatına başlayacaktır.

BİZE ULAŞIN