Saatlerde Kübizm

Saatlerde Kübizm

Kübizmin temel özelliği derinlik duygusu vermesidir. Picasso gibi sanatçıların fikirleri önceleri anlaşılmasa da geçtiğimiz yüzyılda heykelden mimarlığa pek çok alanda yankılandı. 21. yüzyılda üretilen mekanik başyapıtlar da hacim, derinlik, malzeme ve yüzey üzerine yeniden düşünmeye çağırıyor.

Yazı Joseph Chien
Fotoğraf Mau Lin

ROLEX
isiyle birlikte son derece keskin çizgilere sahip. Yivli çerçeve sadece güzel değil, aynı zamanda kasaya olan bağlantısıyla su geçirmezlik için gerekli bir parça. Kadranın yüzeyindeki fırça izlerinden oluşan güneş ışınlarından ibrelere, saatin bütününde geometrik bir düzen görülüyor. Tarih göstergesini iki buçuk kat büyüten kübik forma yakın Cyclops lens, Rolex'in en bilindik özelliklerinden biri. Adını Yunan mitolojisindeki tek gözlü devden alan Cyclops, basit bir dışbükey mercekten öte, 1953'ten beri sürekli geliştirilen eğlenceli, yaratıcı ve benzersiz bir özellik.

Oyster Perpetual Datejust 41 Ref. 126334 Saat, dakika, saniye ve gün göstergesi; otomatik mekanizma kalibre 3235; güç rezervi 70 saat

BİZE ULAŞIN