Oscar Ödüllü Mahershala Ali, Mini Dizi ‘The Plot’un Başrolünde

Akademi Ödülü'ne layık görülen başarılı oyuncu Mahershala Ali, drama dizisiyle kariyerini genişletiyor

Giriş Tarihi: 13.01.2022 15:33

Hulu'daki Onyx Collective, Mahershala Ali'nin baş yapımcı ve yıldız olarak eklendiği, Endeavor Content'in mini dizisi "The Plot"u sipariş etti. Abby Ajayi, Jean Hanff Korelitz'in aynı adlı romanından sekiz bölümlük diziyi uyarlayacak. Ali, kariyerini canlandırmaya yardımcı olabilecek herhangi bir fırsattan yararlanmaya hazır olan mücadeleci yazar Jake'i oynuyor.

Jake, bir fırsat karşısına çıktığında, hayatını değiştiren bir edebi hırsızlık eylemi gerçekleştirir. "The Plot", Jake'in sırrını bilen biri tarafından tehdit edilirken, kendisini ve kurduğu hayatı koruma çabalarını konu alıyor. Yönetici yapımcılar arasında Ali, Mimi Valdés ve Amatus Karim Ali, şirketleri Know Wonder, Layne Eskridge'in POV Entertainment'ı ve Endeavor Content ile yaptıkları anlaşmalar aracılığıyla Kristen Campo yer alıyor. Aynı zamanda showrunner olarak da görev yapan Hanff Korelitz ve Ajayi de bu ekibe katılacakDizi, ABD'de Hulu'da, Latin Amerika'da Star Plus'ta ve diğer tüm bölgelerde Disney Plus'ta yayınlanacak. Freeform ve Onyx Collective başkanı Tara Duncan, "Hanff Korelitz'in kitabı The Plot'tan büyülendim ve Abby'nin farklı bakış açısı, hikayeyi benimle ve Onyx Collective'deki misyonumuzu anlatan bir şekilde yeniden icat ediyor. O kadar çok ilginç açı ve nüans var ki, bu gizemin merkezinde Mahershala Ali gibi yaratıcı bir dehaya sahip olmak sadece bir rüya. Kristen ve Layne bu ekibi bir araya getirerek olağanüstü bir iş çıkardılar ve bu inanılmaz diziyi küresel izleyicilerimize sunmak için onlarla ve Endeavor Content ile birlikte çalışmaktan dolayı daha fazla gurur duyamazdım." dedi

Valdes, "Hollywood, çok boyutlu siyahi karakterlerle, sadece insanlığımıza odaklanan hikayelerle hala yeterince projeye yeşil ışık yakmıyor. Özellikle BIPOC projeleri için doğrudan seri siparişin nadirliği bizim için kayıp. Bu inanılmaz kitabı hayata geçirmek için böylesine harika bir ortak çalışan ekibiyle olmaktan dolayı çok mutluyuz." dedi. Onyx Collective, Disney'in siyahi sanatçılardan ve yeterince temsil edilmeyen topluluklardan programlama yapmaya adanmış bir içerik markasıdır.

Beyazperde

BİZE ULAŞIN