Matrix Ressurrections'tan Yeni Fragman

Merakla beklediğimiz filmden yeni mesaj: ''Belki Bu, Düşündüğümüz Hikaye Değildir!''

Giriş Tarihi: 02.12.2021 14:41 Güncelleme Tarihi: 02.12.2021 14:42

24 Aralık'ta vizyona girecek Matrix Resurrections'tan yeni bir video yayınlandı. ''Déjà Vu'' başlığıyla yayınlanan video, hem Matrix Resurrections'tan hem de önceki filmlerden görüntüler içeriyor.

Hatırlanacağı üzere, maceranın ilk ayağı 1999 yapımı Matrix'te, Neo (Keanu Reeves) aynı hareketi iki kez peş peşe tekrarlayan siyah bir kedi görüp bunun deja vu olduğunu düşünüyordu. Trinity (Carrie-Anne Moss) ise bu durumun Matrix'teki bir kısa devre olduğunu, programda bir şeyi değiştirdiklerinde ortaya çıktığını açıklıyordu. Paylaşılan video, Trinty'nin bu açıklamasıyla ("Deja vu is usually a glitch in the Matrix. It happens when they change something.") ve Neo'nun yine bir siyah kedi görmesiyle başlıyor.

Videoda ''Change'' (Değişim) yazısı vurgulanıyor ve bilinmeyen bir kişi tarafından söylenen ''Yeni bir şey yaratmak için neden eski kodu kullanasın?'' sözü duyuluyor. Devamında ise yine bilinmeyen bir kadın sesinden ''Belki bu, düşündüğümüz hikaye değildir.'' cümlesi geliyor. Geçtiğimiz günlerde filmin senaristlerinden David Mitchell, yaptığı bir açıklamada ''Matrix Resurrrections'ın basit bir şekilde bir devam filmi olarak ele alınamayacağını'' söylemişti. Bütün bunlar, Matrix Resurrections'ta ana hikayenin kökünden değişmiş bir versiyonuyla karşılaşabileceğimizi gösteriyor.

Déjà Vu'da dikkat çeken bir diğer nokta, Trinity'nin yüzünün dijital kodlara dönüşerek adeta ''erimesi''. Filmle ilgili bir teori, Trinity'nin yalnızca Bugs karakterinin (Jessica Henwick) Matrix'te yer alan dijital imgesi olabileceğini iddia ediyordu. Fragman, şimdilik bu teoriyi destekliyor gibi görünüyor.

Eski filmlerden görüntülerle harmanlanan bu yeni fragman, Matrix Resurrections'la ilgili yeni teorilerin ortaya atılmasına ve tartışılmasına yol açacak gibi duruyor. Neyse ki filmin vizyona girmesine ve bütün merakları gidermesine sayılı günler kaldı.
Beyazperde

BİZE ULAŞIN