Netflix, Elena Ferrante'nin Son Romanını Uyarlıyor

Netflix, Elena Ferrante'nin son romanı The Lying Life of Adults'ı uyarlıyor.

Giriş Tarihi: 20.09.2021 12:43

Netflix, sevilen İtalyan yazar Elena Ferrante'nin The Lying Life of Adults (Yetişkinlerin Yalan Hayatı) adlı son romanından uyarlanıyor. Sekiz bölümlük drama, Netflix'in orijinal İtalyan dizisi listesinin bir parçası olacak ve çekimler Ekim ayında Napoli'de başlayacak.

90'larda "genç bir kızın çocukluktan ergenliğe geçişinin güçlü ve tekil bir tasviri" olarak tanımlanan hikaye, bölünmüş bir Napoli'de gerçek yansımasını arayan Giovanna'yı takip edecek: incelik ve derinliklerin Napoli'si, aşırılığın ve bayağılığın yeri.

Hollywood kariyerine Rain Man'de Tom Cruise ve Dustin Hoffman'la birlikte başlayan Valeria Golino başrolde olacak. Golino ayrıca Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon'un Apple+ TV'ye dönen The Morning Show'un ikinci sezonunda da rol alıyor.

Netflix'te Yerel Dilde Orijinal Dizilerden Sorumlu Yönetici Felipe Tewes şunları söyledi: "Yetişkinlerin Yalan Hayatı'na dayanan bir dizi geliştirmenin bize emanet edilmesinden büyük onur duyuyoruz. Elena Ferrante kitapları İtalya'da ve dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere ilham verdi ve onları büyüledi. Son çabasını küresel izleyicilerimizin ekranlarına getirmekten heyecan duyuyor."

Bu arada Maggie Gyllenhaal, Ferrante'nin The Lost Daughter'ını Olivia Colman, Paul Mescal ve Dakota Johnson'ın oynadığı Netflix için bir filme uyarladı. The Lost Daughter 31 Aralık Cuma günü Netflix'te yayınlanacak.

Ferrante'nin en çok satan Napoli Romanları'nın bir parçası olan My Brilliant Frien, 2018'de HBO tarafından beğenilen bir dramaya uyarlandı.

BİZE ULAŞIN