Jake Gyllenhaal'lu "The Guilty"den Yeni Fragman

The Guilty, suç hikayelerine yabancı olmayan, üç kez Emmy adayı olan Nic Pizzolatto tarafından uyarlandı.

Giriş Tarihi: 09.09.2021 13:09

2018'in başında, Danimarka yapımı bir suç gerilim filmi Sundance Film Festivali'nde eleştirmenlerin dikkatini çekti. The Guilty (veya orijinal adıyla Den Skyldige), türe yaklaşımıyla çok övüldü. Araba kovalamacaları, çekimler ve aksiyon-gerilim filmlerinin diğer tüm unsurları yerine, bu film tamamen bir odada, bir telefon görüşmesi sırasında ve aksiyon sahnelerinin sıfır görsel tasviri ile gerçekleşti.


Film, neredeyse tamamen, zor durumdaki bir kurbana yardım etmek için çaresiz bir telefon operatörünü oynayan aktörün yeteneğine dayanıyordu. Danimarka versiyonunda bu aktör Jakob Cedergren'di. Şimdi, Netflix'in Amerikan uyarlamasında başrolde Jake Gyllenhaal var. Uyarlanmış versiyonda Gyllenhaal, 911 sevk merkezinde çalışan bir çağrı operatörü olan Joe Baylor'u oynuyor. Tehlikede olan birinden telefon geldiğinde ona yardım etmek için elinden geleni yapar ama çok geçmeden hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve gerçekle yüzleşmenin tek çıkış yolu olduğunu keşfeder.

The Guilty, suç hikayelerine yabancı olmayan, üç kez Emmy adayı olan Nic Pizzolatto tarafından uyarlandı. Pizzolatto, HBO'nun hit dizisi True Detective'i yarattı ve aynı zamanda başka bir Danimarka hikayesinin Amerikan versiyonu olan The Killing'in uyarlanmasına yardımcı oldu. Film, Pizzolatto ile The Magnificent Seven'ın yeniden çevriminde çalışan Antoine Fuqua (Training Day) tarafından yönetiliyor.

Netflix, The Guilty'nin uluslararası dağıtım haklarını satın aldı ve 1 Ekim'de vizyona girecek. Ondan önce filmin prömiyeri 2021 Toronto Uluslararası Film Festivali'nde yapılacak ve ayrıca 24 Eylül'de sinemalarda sınırlı gösterime sahip olacak. Gyllenhall dışında filmin kadrosunda, Ethan Hawke, Peter Sarsgaard, Riley Keough, Paul Dano, Byron Bowers, Da'Vine Joy Randolph, David Castaneda, Christina Vidal, Adrian Martinez, Bill Burr, Beau Knapp ve Edi Patterson yer alıyor.

Beyazperde

BİZE ULAŞIN