Daniel Craig Çocuklarına Miras Bırakmayacağını Açıkladı

Daniel Craig, kazandığı milyonları çocuklarına miras olarak bırakmayacağını yineledi. 160 milyon dolar serveti olan James Bond yıldızı ‘Zengin ölürsen başarısız olmuşsundur’ sözünü hatırlatarak parasını bağışlayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 19.08.2021 14:15

Sinemanın ünlü karakteri James Bond'u canlandıran İngiliz oyuncu Daniel Craig bugüne kadar iki evlilik yaptı. 1992-1994 yılları arasında Fiona Loudon ile evli kaldı. 2011'de ise Oscar ödüllü oyuncu Rachel Weisz (51) ile evlendi. 53 yaşındaki aktörün iki evliliğinden de birer kızı var. James Bond film serisinden milyonlar kazanan Craig, çocuklarına miras bırakmayacağını açıkladı.

Daily Mail'in haberine göre; büyük kızı Ella Craig (29) de kendisi gibi oyuncu olan aktör, miras bırakmanın çok iğrenç olduğunu öne sürerek "Paraları miras bırakmaktansa hayır işlerine harcamak beni daha mutlu eder" dedi.

Geçen yıl da benzer bir açıklama yapan Daniel Craig, "Eski bir atasözü 'Zengin ölürsen başarısız olmuşsundur' der" ifadelerini kullanarak ünlü Amerikalı sanayici Andrew Carnegie'yi örnek gösterdi.

Sanayicinin 11 milyar doları hayır işlerine harcadığını belirten Craig, "Bu onun zenginliğini gösteriyor, eminim parasının bir kısmını da tutmuştur. Ama ben sonraki nesile büyük paralar bırakmak istemiyorum. Miras iğrenç birşey. Herkes kendi parasını kazansın. Benim felsefem paradan kurtulmak ya da ölmeden önce bağışlamak" dedi.

BİZE ULAŞIN