Bong Joon-Ho Yeni Filminin Senaryosunu Tamamladı

Parasite filmiyle geçtiğimiz yıl Oscar tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran Bong Joon Ho, yeni filminin senaryosunu tamamladı.

Giriş Tarihi: 15.02.2021 17:11

92. Akademi Ödülleri'nde Parasite filmiyle En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Uluslararası Film kategorisinde Oscar ödülünün sahibi olan Bong Joon-Ho, pandemi sürecinde kaleme almaya başladığı iki senaryodan birini tamamladığını belirtti.

The Director's Cut adlı podcast serisine Rian Johnson ile birlikte konuk olan Bong Joon Ho, pandemi sürecinde iki farklı senaryonun üzerinde çalışmaya başladığını, bu sürecin beyninin sağ ve sol olarak ikiye ayrılmış gibi hissettirmesine sebep olsa da geçen hafta itibarıyla bu senaryolardan birini bitirmeyi başardığını söyledi.

Bong Joon Ho'nun yeni projelerinin Okja gibi İngilizce mi yoksa son filmi Parasite gibi Korece mi olacağı henüz yönetmen tarafından açıklanmadı. Usta sinemacı, bu yıl içerisinde bu projelerini hayata geçirmeye çalışmasının yanı sıra, 78. Venedik Film Festivali'nin de jüri başkanlığını üstlenecek.

Bong Joon Ho'nun Parazit filmi ayrıca HBO mini dizisine uyarlanacak. Başrolünde de Amerikalı oyuncular yer alacak. Bu proje hakkındaki gelişmelerden bir süredir haber paylaşılmıyor.

BİZE ULAŞIN