Dijital reklam endüstrisinde işbirliği

GÜR ve TAG dijital reklamcılık tedarik zincirinin şeffaflaşması için birlikte çalışmak üzere işbirliği yaptı.

Giriş Tarihi: 27.09.2018 15:19 Güncelleme Tarihi: 27.09.2018 15:26
Dijital reklam endüstrisi, 2017'de küresel ölçekte 209 milyar dolarlık yatırımla televizyonu geride bıraktı. IAB Türkiye, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği'nin girişimiyle kurulan Dijitalde Güvenli Reklam Platformu (GÜR), dijital reklam endüstrisinde sıradışı faaliyetlerle mücadele eden en kapsamlı kuruluş olan Trustworthy Accountability Group (TAG) ile işbirliğine gidiyor.

İşbirliğinin lansman toplantısında GÜR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, "Şeffaflık, reklamın görülebilirliği, marka güvenliği, sahtecilik ve veriye erişim konularında endişeliyiz. Aynı zamanda ölçümleme de en önemli konularımızdan. 2010'da bu yola çıkarken de önemliydi, şimdi de önemli. Biz tüm bunları konuşurken ölçümlemeden maalesef son dönemde kaçınanlar olduğunu görüyorum. Bütün bunlar güvenle yatırım yapmamız açısından kritik öneme sahip. Bugün TAG'le ilgili toplandık ancak bu vesileyle biz reklam verenler için tüm mecralardaki ölçümlemenin önemini vurguluyor ve dijital ölçümlemeden çıkanları geri dönmeye davet ediyorum" dedi.

TAG Küresel Angajman ve Operasyonlar birimi Başkan Yardımcısı Nick Stringer ise, "TAG olarak, güçlü bir liderlik iradesi ortaya koyan GÜR'le işbirliği yapmaktan çok memnunuz. Bu adım dünya ölçeğinde daha şeffaf, kriminal faaliyetlerden arınmış bir dijital pazarlama iletişimi ekosistemine doğru giden önemli bir ilerlemedir. İşbirliğimiz hem Türk firmaları hem de Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı yatırımcılar için yararlı olacaktır" dedi.
BİZE ULAŞIN