4 yıldır kayıp uçağını 'le buldu

2014 yılında kaybolan Malezya uçağıyla ilgili uzun sessizliğin ardından büyük haber geldi. Bir Google Maps kullanıcısı kayıp Malezya uçağını bulduğunu iddia etti ve görsellerini yayınladı.

2014 yılında gizemli bir şekilde kaybolan ve hala gizemi süren uçağına ne olduğu merak edilmeye devam ediyor. Bu konuyla ilgili son günlerde ise önemli haberler gelmeye başladı. Alınan bilgilere göre 25 yıllık deneyimli bir araştırmacı Peter McMahon, 'te yaptığı araştırmalarla kayıp Malezya uçağını bulduğunu söyledi.

2014 YILI UYDU GÖRÜNTÜLERİNDEN

Araştırmalarda bulunan Avustralyalı McMahon, Google Maps'teki uydu görüntülerini uzun bir süre araştırdı. Bu araştırmalar sonucunda ise sürpriz bir şekilde kaybolan Malezya uçağının enkaz görüntülerine rastladı. Bu görüntülerin ise 2014 yılında kaydedildiği görüldü.

Enkazın ise Hint Okyanusu'ndaki Round adası yakınlarında olduğu belirtiliyor.

MERMİ İZLERİ VAR

Öte yandan bu keşifte dikkat çeken bir diğer büyük olay ise mermi izleri. Belirtilene göre uçağın enkazında çok sayıda mermi izi bulunuyor. Bu izlerin ise sebebi bilinmiyor. Ayrıca uzmanların yıllarca yapılan araştırmalar sonucunda bu enkazı neden bulamadıkları ise bilinmiyor. Kimileri bu enkazın bulunduğu yalnız, mermi izlerinden dolayı açıklanmadığını iddia ediyor.

BİZE ULAŞIN