Boeing CEO'su Elon Musk'a meydan okudu

Boeing CEO'su Dennis Muilenburg, Elon Musk'a meydan okudu. Musk'ın cevabı ise gecikmedi.

Uzay yarışının iki önde gelen şirketi ABD basını üzerinden sözlü bir düelloya girişti. Boeing'in CEO'su Muilenburg, SpaceX'in CEO'su Musk'a meydan okudu. Muilenburg, Musk ve SpaceX'e meydan okuyarak Mars'a ilk insanı kendilerinin göndereceğini söyledi.

Muilenburg'ün CNBC'ye yaptığı bu açıklamaya Musk'tan cevap ise gecikmedi.

Kişisel Twitter hesabından kısa bir mesaj yayınlayan Musk "do it" (Yapın) çıkışı ile Muilenburg'e cevap verdi.

Boeing CEO'su Dennis Muilenburg, şirketinin uzay yolculuğu anlamında SpaceX'i geçip geçmeyeceği hakkındaki görüşlerini bildirdi. Muilenburg, "Space Launch Sytem adlı yeni roket sistemi üzerinde çalışıyoruz" dedi. Yaklaşık 36 katlı bir roket geliştirdiklerini belirten Muilenburg, 2019'da ilk deneme uçuşunun yapılacağını sözlerine ekledi.

Hedeflerinde Mars olduğunu belirten Muilenburg, "Mars'a ayak basan ilk insanın Boeing roketine binerek oraya ulaşacağına inanıyorum" demesi Musk'ın dikkatini çekti ve güzel bir çekişme başlamış oldu.

Musk, Twitter hesabından Muilenburg'un açıklamasının yer aldığı haberi paylaşarak, altına "Do it" yani "Yap" yazdı. Tesla'da olduğu gibi SpaceX'de de rekabete hazır olduğunun sinyallerini veren karizmatik CEO, karşısına sağlam bir rakip çıkmasının kendisini geliştireceğini biliyor.

BİZE ULAŞIN