Ultra Triatlon : Cervélo P5X Edition

Cenevre Otomobil Fuarı'nda Lamborghini’den sürpriz! Lüks bir otomobil yerine özel üretim bir bisiklet tanıttı.

Cervélo Cycles, Otomobil Fuarı'nda son derece ilginç bir ürün tanıtımı gerçekleştirdi. Şirket, P5X model triatlon bisikletleri için dünyaca ünlü otomobil markası ile ortaklık gerçekleştirdiğini ve sınırlı sayıda Cervélo P5X Lamborghini Edition satılacağını açıkladı.

Cervélo P5X Lamborghini Edition'un teknik özellikler açısından standart Cervélo P5X'ten neredeyse hiçbir farkı bulunmuyor. Cervélo P5X Lamborghini Edition'ı özel kılan asıl nokta, tasarımının İtalyan markasının ikonik araçları Huracán ile Aventador'un tasarlandığı stüdyodan çıkmış olması.Sınırlı sayıda üretildi
180 saatten fazla rüzgar tüneli testinde kalan Cervélo P5X Lamborghini Edition, hem mikro hem de makro ayarlanabilirliğe, ayrıca dahili depolamaya sahip. Bu son derece 'özel' , ayrıca aero bara, Shimano frenlere ve donanımlara, shifter'a, aynakola, Continental GP4000 lastiklere ve Enve SES jantlara sahip.

Cervélo P5X Lamborghini Edition, dünya çapında 25 model ile sınırlı olacak. Ne Lamborghini ne de Cervélo daha fazla ürün satmayacak. Standart Cervélo P5X'in fiyatı 15 bin dolar (55 bin TL) seviyesinde. Dolayısı ile henüz açıklanmayan Lamborghini Edition modelinin fiyatını tahmin etmek pek kolay değil.

BİZE ULAŞIN