Louis Vuitton x League of Legends

Yüksek moda oyun dünyasını keşfetti. Louis Vuitton ve Riot Games 2019 League of Legends Dünya Şampiyonası için ortaklık kurdu.

Giriş Tarihi: 11.11.2019 17:02 Güncelleme Tarihi: 12.11.2019 17:17

Louis Vuitton, Riot Games ile birlikte çalışarak 2019 Dünya Şampiyonası'nda verilecek ve esporun en prestijli ödülü olarak görülen Sihirdar Kupası'nın içine konacağı eşi benzeri görülmemiş ve türünün tek örneği bir Kupa Taşıma Kutusu tasarladı. Louis Vuitton daha önce de FIFA Dünya Kupası, Rugby Dünya Kupası ve yelkencilik alanındaki Amerika Kupası için de benzer kutular tasarlamıştı.

Fransız lüks moda evi ilk kez bir espor şampiyonası için kupa kasası tasarlarken, söz konusu kutu, hem geleneksel Louis Vuitton ustalığını hem de League of Legends evreninden esinlenen, çağdaş ve teknolojik unsurları içeriyor.

Ayrıca Louis Vuitton ve Riot Games, diğer League of Legends dijital içeriklerinin yanı sıra Louis Vuitton'un kadın koleksiyonlarının sanat direktörü Nicolas Ghesquière tarafından tasarlanan özgün şampiyon kostümlerini ve kapsül koleksiyonunu da duyurdu.

1854'ten beri yenilikle tarzı birleştiren ve her zaman en iyi kaliteye ulaşmayı hedefleyen Louis Vuitton, şık ve pratik olduğu kadar yaratıcı tasarımlara da sahip valiz, çanta ve aksesuarlar geliştirdi. Marka, "Art of Travel"ı icat eden kurucusu Louis Vuitton'un felsefesine günümüzde de sadık kalıyor. Mirasına sadık kalan Louis Vuitton, yıllar boyunca kapılarını mimarlara, sanatçılara ve tasarımcılara açarken; bir yandan da hazır giyim, ayakkabı, aksesuar, saat, mücevherat ve parfüm gibi yeni ürünler geliştirdi.

Riot'un Küresel Espor Partnerlikleri Lideri Naz Aletaha, "En seçkin League of Legends etkinliğimizin görünüşünü, hissiyatını ve prestijini etkileyecek tasarımlarla aramıza katılan Louis Vuitton'un resmi partnerimiz olmasından gurur duyuyoruz," açıklamasında bulundu. "Bu, Riot Games'in ve League of Legends'ın son dokuz espor sezonu boyunca sektör üstünde bıraktığı etkiyi kanıtlayan tarihi bir ortaklık. LV markasının sporumuza dahil oluşunu kutluyor ve gelecek aylarda gerçekleştireceğimiz çalışmaların tümünü açıklamayı dört gözle bekliyoruz. Paris'te dünya şampiyonlarının alacağı Sihirdar Kupası'nın taşınacağı kutu, bunlardan sadece biri," diye devam etti.

Louis Vuitton'un yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü Michael Burke, düşüncelerini "League of Legends Dünya Şampiyonası yalnızca turnuvanın finali değil; oyun ve eğlence dünyasının bir araya geldiği ve yeni efsanelerin doğduğu bir yer," şeklinde açıklıyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: "Louis Vuitton uzun süredir dünyanın en çok arzulanan ödülleriyle iç içe ve bu sefer de Sihirdar Kupası'yla beraberiz. Böylesine sembolleşmiş bir etkinliğin parçası olduğumuz için çok mutluyuz."

BİZE ULAŞIN