Kim Jonghyun son yolculuğuna uğurlandı

Güney Kore'nin önde gelen gruplarından SHINee'nin üyelerinden Kim Jong-hyun son yolculuğuna uğurlandı.

Önceki gün bilinci kapalı olarak hastaneye götürülen 27 yaşındaki şarkıcının cenaze törenine binlerce hayranı katıldı. Soğuk havaya aldırmayan gençler, saatlerce hastanenin önünde bekledi.

Tabutu grup arkadaşları tarafından hastaneden çıkarılırken de binlerce gencin gözyaşları sel oldu. Törene katılan bazı hayranlarının birbirlerine sarılarak ağladığı görüldü.

'nin 27 yaşındaki üyesi Kim Jong-hyun, 18 Aralık tarihinde başkent Seul'de medya sektörünün kalbi olarak da bilinen Gangnam'daki evinde yerel saatle 18.10 sıralarında bilincini kaybetmiş bir halde bulundu. Hastaneye kaldırılan Kim'in hayatını kaybettiği açıklandı. Genç şarkıcının kendi canına kıydığı belirtildi.

SHINee adlı grubun ana vokalisti, MBC Blue Night Radio sunucusu, dansçı, şarkı sözü yazarı, besteci ve model kimlikleriyle tanınan Kim Jonghyun, 8 Nisan 1990'da doğdu. Doğduğu kent olan Seul'de büyüdü. 2005'te S.M. Casting System'de keşfedildi. SHINee ile çıkış yapmadan önce Zhang Liyin ile onun ilk Çince albümü "I Will" için "Wrongly Given Love" şarkısında düet yaptı.

12 Ocak 2015 tarihinde ilk solo albümü Base yayınlandı.[2] Aynı yıl içinde ikinci solo albümü 'Story Op.1' da yayınlandı ve ilk solo konseri olan 'The Story By Jonghyun'u gerçekleştirdi. Şarkıcı aynı zamanda kendi yazdığı, bestelediği şarkıların hikayelerini konu alan 'Skeleton Flower' adında bir kitap yayımladı. Tüm bunları yaparken grubu SHINee'yle birlikte promosyonlarına devam etti.

BİZE ULAŞIN