'ten ve taciz itirafı

ABD'de 80'i aşkın kadın tarafından cinsel taciz ve tecavüzle suçlanan Harvey Weinstein skandalı her geçen gün büyüyor. Salma Hayek de Hollywood yapımcısının tacizine maruz kaldığını itiraf etti.

Meksika asıllı Amerikalı ünlü oyuncu , New York Times gazetesine yazdığı makaleyle 'ı "canavar" olarak nitelendirdi ve 2002 yapımı "Frida" filminin çekimleri sırasında başından geçenleri ayrıntıları olarak anlattı.

Salma Hayek, Weinsten'ın kendisinden onunla duşa girmesini istediğini, duş alırken onu izlemek istediğini, ve cinsel ilişki teklif ettiğini aktardı.

Bir noktada Weinstein'ın kendisini "Seni öldüreceğim, yapamam sanma" diyerek tehdit ettiğini anlatan ünlü yıldız, "Onun gözünde ben bir sanatçı değildim. Hatta bir insan değildim. Hiçkimse bile değildim, sadece bedendim" ifadelerini kullandı.

Weinstein'ın kendisini rol arkadaşı Ashley Judd ile çırılçıplak bir sahne çekmeyi kabul etmezse "Frida" filmini rafa kaldırmakla tehdit ettiğini anlatan Hayek makalesinde şunları yazdı:

"Etrafımdakiler Harvey ile mazime dair bilgi sahibi olmadıkları için, o sabahki cebelleşmeme çok şaşırmışlardı. Buna bir başka kadınla çıplak olacağım için karşı çıkmamıştım. Onunla, Harvey Weinstein için çıplak kalacağım için karşı çıkmıştım. Fakat o zaman bunu onlara söyleyemedim."

BİZE ULAŞIN