Esquire Best of 2017 – O Adam Olmanın Şifreleri

Yazı: Seda KARAN

Devir, kişisel bakım devri. Kozmetik dünyası artık sadece kadınlar için değil; erkekler için de birbirinden iddialı ürünler geliştiriyor. Tabii; bu konuda bilinçli olup düzenli olarak bakım ürünlerini kullanan erkeklerden olmakta da fayda var. Yaşıtlarınızdan bir değil; birkaç adım önde olmak, hatta onlara birkaç yaş fark atarak daha dinç ve genç görünmek istiyorsanız günlük bakım ritüellerinizi yerine getirmelisiniz.

Özellikle de 'kişisel bakım' sizin için sadece parfüm ya da deodorant kullanmaktan ibaret değilse, birazdan okuyacaklarınızı daha da dikkate alın. Çünkü koku ve kişisel bakım dünyasında bu yıl alkışları toplayan, kokularıyla iz bırakan ve cilde gerçekten iyi gelen ürünlerle tanışacaksınız. Öncelikle, parfüm konusunu hafife almamak gerek. Bir nevi karakterlerimizin imzası olarak kabul edilen kokular, çaldığınız kapıların yüzünüze sonsuza dek kapanmasına da yol açabilir, sonuna kadar açılmasını da.

Tıpkı parfüm seçimi gibi saç ve cilt bakımınızda kullandığınız ürünler konusunda da son derece seçici ve özenli olmalısınız. Ne de olsa cildin de saçın da temiz, bakımlı ve doğal görüneni makbul. Ne de olsa hiçbir kadın yağ içinde parlayan, bakımsız saçlara ve cilde sahip bir erkeğe yaklaşmak istemez. Öncelikle cildinizin de saçınızın da bir cinsi, hatta karakteri olduğunu belirtelim. Buna göre şampuan ve bakım ürünleri almanız gerektiğini de belirtelim. Kullandığınız krem şampuandan wax'e kadar her ürünün saçınızda doğal sonuçlar yaratması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

BİZE ULAŞIN