'un CEO'su Bezos'a şantaj kurbanı olabilir mi?

Amazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos, National Enquirer dergisi yayıncısının kendisine şantaj yaptığını iddia ediyor. Bezos'un iddiasına göre, eski kız arkadaşı Lauren Sanchez'le arasındaki özel yazışma ve fotoğraflarının yayımlanmasıyla tehdit ediliyor.

Giriş Tarihi: 08.02.2019 14:38

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi 'un kurucusu ve CEO'su , ABD merkezli National Enquirer dergisinin yayıncısının kendisine şantaj yaptığını iddia ediyor. Bezos, Medium adlı internet platformu üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, National Enquirer yayıncısının kendisini tehdit eden bir e-posta gönderdiğini duyurdu.

Bezos, daha önce kendisiyle eski TV sunucusu kız arkadaşı 'in özel yazışma ve fotoğraflarını ele geçiren National Enquirer hakkında araştırma yapılmasını istemişti. National Enquirer'in kendisinden söz konusu araştırmayı durdurmasını istediğini de ifade eden Bezos, aksi takdirde kendisinin ve kız arkadaşının uygunsuz fotoğraflarını yayımlamakla tehdit ettiğini yazdı.


Lauren Sanchez

Bezos, santajı reddetti ve National Enquirer'in ana şirketi olan American Media Inc. (AMI) genel yayın sorumlusu ile avukatı arasındaki yazışmaları da aynı sitede kamuoyuyla paylaştı.

Bezos, "AMI'ın bende sebep olacağı kişisel utancı ikinci plana bırakabilirim, burda daha önemli bir konu var. Eğer benim durumumda olan biri bu tür bir zorbalığa karşı çıkmayacaksa başka kaç kişi çıkabilir?" ifadelerini kullandı.


AA
BİZE ULAŞIN